Wycieczka Motylków do Łowicza
20 maja 2026 roku grupa Motylki z przedszkola w Kocierzewie wybrały się na wycieczkę do Łowicza.
Pierwszym punktem programu była Miejska Biblioteka im. A.K. Cebrowskiego. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej, podczas której zwiedziły wypożyczalnię dla dzieci i dorosłych oraz czytelnię. Pani Bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom o zasadach zapisu do biblioteki i wypożyczania książek. Następnie obejrzeliśmy wystawę planszową „Drzewa”, przygotowaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych.
Kolejnym punktem naszego programu była wycieczka do Poczty Polskiej. Dzieci zwiedziły budynek i z dużym zainteresowaniem oglądały, gdzie trafiają listy. Wspólnie wysłaliśmy kartkę pocztową. Przedszkolaki odwiedziły również sortownię listów oraz miejsce, w którym listonosze odbierają swoje przesyłki do doręczenia
Podczas wizyty każde dziecko mogło przykleić znaczek na kopertę oraz opieczętować ją specjalnym stemplem pocztowym. Na zakończenie wycieczki wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Była to bardzo ciekawa i pełna wrażeń wycieczka.
Bardzo dziękujemy Miejskiej Bibliotece im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu oraz Poczcie Polskiej.
